وبلاگ

فیزیوتراپی شانه در منزل

فیزیوتراپی شانه در منزل چطور می تواند به بر طرف کردن یا کاهش درد و آسیب شانه کمک کند؟

مشکلات شانه، خواه پارگی روتاتور کاف ، شانه یخ زده یا آسیب های دیگر به عضلات اطراف شانه باشد، می توانند بسیار دردناک بوده و در انجام دادن فعالیت های روزانه شما اختلال ایجاد کنند. فیزیوتراپی شانه در خانه اغلب یک درمان موفقیت آمیز، بدون توسل به جراحی است. هدف آن تقویت عضلات اطراف شانه برای بهبود عملکرد و تحرک شما است.

درمان فیزیوتراپی شانه در منزل همیشه به صورت سفارشی و مختص شرایط بیمار، طراحی می شود تا به شما کمک کند پس از آسیب بهبود یافته و تحرک طبیعی را دوباره به دست آورید. ما در کلینیک فیزیوتراپی و توان بخشی یادمان همچنین در مورد چگونگی تغییر فعالیت های روزمره برای جلوگیری از آسیب مجدد به بیمار توصیه خواهیم کرد. پس از اتمام جلسات درمانی فیزیوتراپی شانه در منزل، یک برنامه تمرینی منحصر به فرد در خانه به شما اختصاص داده می شود که باید آن را دنبال کنید تا به حفظ سطح عملکردتان کمک شود.

https://physioyadman.com/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D9%81%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D9%87/

در برخی موارد، فیزیوتراپی شانه در منزل می‌تواند از نیاز به جراحی جلوگیری کند، که به‌ویژه برای افراد مسن که ممکن است عمل های جراحی موفق آمیزی نداشته باشند، بسیار مفید است. مطالعات نشان می‌دهند که اکثر بیماران، فیزیوتراپی برای آسیب‌های شانه را کافی می‌دانند، اگرچه طول دوره بهبودی و درمان فیزیوتراپی شانه در خانه می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. حتی در مواردی که جراحی اجتناب ناپذیر است، فیزیوتراپی یک راه عالی برای آماده سازی و تقویت بدن قبل و بعد از جراحی است.

فیزیوتراپی شانه در منزل شامل چیست

نوار حرکتی در فیزیوتراپی شانه در منزل

نوار حرکتی با هدف محدود کردن حرکت، یا انجام حرکت به روشی ایمن و مطمئن و در عین حال افزایش گردش مورد استفاده قرار می گیرد. بسته به نوع آسیب شانه ای که از آن رنج می برید، فیزیوتراپیست ممکن است از این روش استفاده کند.

اصلاح فعالیت در فیزیوتراپی شانه در منزل

برای کاهش احتمال بازگشت آسیب شانه، فیزیوتراپ راه‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا شیوه انجام فعالیت‌های روزمرهتان را اصلاح کنید تا از شانه‌های شما به درستی حمایت شود. به عنوان مثال، اگر با شانه یخ زده سر و کار دارید، فیزیوتراپ ممکن است به شما توصیه کند از استراحت بیش از حد برای شانه تان اجتناب کنید.

ارگونومی محل کار

این روزها، بسیاری از افراد بیش از هشت ساعت در روز پشت میز کامپیوتر خود می نشینند. ارگونومی چیزی است که فیزیوتراپیست شما احتمالاً با شما در مورد آ صحبت خواهد کرد – هدف آن یافتن راه هایی برای اطمینان از دریافت حمایت مناسب برای بدن شما است. این می تواند هر چیزی از انجام تمرینات خاص پشت میز شما یا استفاده از یک صندلی اداری جدید باشد.

برنامه تمرینی خانگی فیزیوتراپی شانهه در منزل

تمرینات فیزیوتراپی شانه که با فیزیوتراپیست خود انجام می دهید احتمالاً پس از اتمام جلسات شما تا حدودی باید حفظ شده و ادامه پیدا کنند. فیزیوتراپیست مجموعه ای از تمرینات در خانه را برای کمک به حفظ پیشرفت شما تنظیم می کند. فیزیوتراپ تمرینات را در طول جلسات فیزیوتراپی شانه در منزل با شما تمرین می کند و پس از مدتی خودتان قادر به انجام این حرکت ها خواهید بود.

در صورتیکه در مورد خدمات ما در کلینیک یادمان سوالی دارید یا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما تماس بگیرید.

02188074196

02188088541

نوشته فیزیوتراپی شانه در منزل اولین بار در کلینیک فیزیوتراپی یادمان. پدیدار شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا