کلینیک فیزیوتراپی دکتر راستگو واقع در شمال تهران، شریعتی، قیطریه، اندرزگو

در کلینیک فیزیوتراپی دکتر مریم راستگو، قابل دسترسی از شمال تهران، خیابان شریعتی، قیطریه و بلوار اندرزگو، از فیزیوتراپیست های بسیار آموزش دیده با استفاده از جدیدترین فن آوریهای درمانی استفاده میشود تا به سرعت و به راحتی درمان درد، ضعف حرکتی و سایر درمانهای مرتبط با فیزیوتراپی انجام شوند. ما تمام عوامل مرتبط با درد و ضایعات حرکتی شما را ارزیابی و آنها را درمان میکنیم. مشکلاتی که برای شما ایجاد می شوند میتوانند در اثر کار، ورزش، عوامل استرسزای خانه، وضعیت بدن، تغذیه، عادات ژنتیکی و عاطفی، و بسیاری عوامل دیگر باشند.

با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی دکتر راستگو علاوه بر درمان توسط فیزیوتراپیست مجرب در حین درمان نکاتی را که باید طی درمان فیزیوتراپی بدانید دریافت خواهید کرد.

فیزیوتراپی چیست و برای چه بیماریهایی کاربرد دارد؟

فیزیوتراپی یکی از حرفه های پزشکی است که توسط فیزیوتراپیست انجام می شود. زمانیکه فردی مبتلا به آسیب، بیماری یا ناتوانی شده است، فیزیوتراپی به بازگرداندن حرکت و عملکرد او کمک می کند. فیزیوتراپی به تسریع بهبود بیمار و پیشرفت او کمک می کند. در فیزیوتراپی از روش هایی همانند نیروی مکانیکی و حرکات (بیومکانیک یا کینزیولوژی) ، درمان های دستی، تمرین درمانی، الکتروتراپی (استفاده از جریان های الکتریکی) در درمان بیماران استفاده می شود.

 • مشکلات ورزشکاران (همانند گرفتگی و پارگی عضلات، پارگی لیگامان ها و .....)
 • بیماریهای اعصاب یا همان نورولوژی (همانند سکته مغزی، مالتیپل اسکلروسیس یا همان ام اس، پارکینسون، جراحی های اعصاب و ....)
 • بیماری های زنان (همانند دردهای لگنی، بی اختیاری ادرار، سلامت زنان، جراحی های زنان و ...)
 • بیماری های رماتیسمی ( همانند آرتریت رماتویید، اسپوندیلیت آنکلوزان و ...)
 • بیماری های اطفال(همانند اختلالات پوسچر راه رفتن اطفال، فلج مغزی، گردن کجی یا همان تورتیکولی، فلج ارب و ....)
 • ارتوپدی و موسکلواسکلتال (کمردرد، گردن درد، آرتروز مفاصل، شکستگی ها، جراحی ها و ....)
 • بیماری های قلبی عروقی (همانند توانبخشی پس از حمله قلبی، جراحی های قلب و ...)
 • بیماری های تنفسی (همانند آسم، بیماری های مزمن انسدادی ریوی فیبروزکیستیک و ...)
 • بیماری های کلیوی مزمن و بیماران دیالیزی
 • بیماری های غدد (همانند بیماری کوشینگ وشبه کوشینگ و بیماری دیابت)
فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

یکی از خدمات ارزنده کلینیک فیزیوتراپی دکتر راستگو، ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل و محل سکونت بیماران گرامی است. با استفاده از این خدمات ضمن کاهش هزینه های فیزیوتراپی، از مزایای بسیاری برخوردار خواهید شد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه فیزیوتراپی تخصصی در منزل مراجعه کنید

اطلاعات بیشتر

فیزیوتراپی لگن و کف لگن

فیزیوتراپی لگن و کف لگن

فیزیوتراپی کف لگن برای توانبخشی عضلات لگن و درمان مشکلاتی از جمله بی اختیاری ادراری، درمانی بسیار موثر و کاربردی است. فیزیوتراپی کف لگن در کلینیک دکتر راستگو به طور تخصصی انجام میشود. برای اطلاعات بییشتر به صفحه فیزیوتراپی تخصصی کف لگن مراجعه فرمایید

اطلاعات بیشتر

فیزیوتراپی زانو

فیزیوتراپی زانو

در مواردی چون درد شدید زانو، عمل جراحی و تعویض مفصل زانو استفاده از خدمات کلینیک فیزیوتراپی و تکنیک های فیزیوتراپی زانو امری است ضروری که نیازمند تخصص و تجربه یک فیزیوتراپیست ماهر است. فیزیوتراپی زانو در کلینیک دکتر راستگو به طور تخصصی ارائه میشود

اطلاعات بیشتر

فیزیوتراپی گردن

فیزیوتراپی گردن

برای معالجه گردن درد شدید و دیسک گردن و همچنین بعد از عمل های جراحی گردن به منظور توانبخشی ناحیه گردن باید با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی از خدمات فیزیوتراپی گردن استفاده کنید. برای دریافت اطلاع بیشتر در مورد نحوه انجام و هزینه ها به صفحه فیزیوتراپی گردن مراجعه کنید

اطلاعات بیشتر

فواید و اهداف فیزیوتراپی

 • کنترل درد
 • کاهش مشکلات سالمندان
 • بهبود وضعیت حرکتی و تعادل
 • پیشگیری از جراحی های غیر ضروری

فیزیوتراپیست کیست؟

فیزیوتراپیست فردی است که افراد مبتلا به آسیب، بیماری یا ناتوانی را توسط حرکات، ورزش ها، درمان های دستی، آموزش ها و توصیه ها درمان می کند. فیزیوتراپیست با استفاده از معاینه، تشخیص، پیش بینی بیماری و مداخله فیزیکی کیفیت زندگی بیمار را بهبود می بخشد. فیزیوتراپیست ها به حفظ سلامت مردم در تمامی سنین کمک می کنند و به بیماران برای کنترل درد و پیشگیری از بیماری ها یاری می رسانند.

دکتر فیزیوتراپی کیست؟

در بسیاری از کشورهای جهان همانند ایالات متحده امریکا رشته فیزیوتراپی از دبیرستان از مقطع دکترا پذیرش می شود که به این افراد دکتر فیزیوتراپی می گویند. در حال حاضر در کشور ایران پذیرش دانشگاه ها برای مقطع کارشناسی (لیسانس) فیزیوتراپی است و اکثریت جامعه فیزیوتراپیست های ایران دارای مدرک کارشناسی می باشند. البته ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی برای مقاطع بالاتر تحصیلی همانند کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) و دکترای تخصصی (پی اچ دی) نیز در کشور ما میسر است. خوشبختانه در ایران نیز برای پذیرش دکتر فیزیوتراپی برنامه ریزی هایی در دست اجرا می باشد.

چرا باید به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنیم؟

همانطور که پزشک‌ها برای بهبود بیماری‌های متفاوت از دارو، تزریق و گاهی اوقات جراحی استفاده می کنند، فیزیوتراپیست ها با استفاده از تمرین درمانی، درمان‌های دستی‌ و الکتروتراپی به درمان بیماری‌های متفاوت می پردازند. اما اشتباه نکنید فیزیوتراپی تنها برای بهبود بیماری‌های اسکلتی عضلانی (کمردرد، گردن درد، فیزیوتراپی بعد از شکستگی، فیزیوتراپی قبل و بعد از عمل) نیست. بلکه امروزه، درمان‌های فیزیوتراپی طیف بسیار گستردهٔ را پوشش می دهند. شاید برای شما درمان و کنترل بیماری‌های کلیوی توسط فیزیوتراپیست چندان آشنا نباشد، یا شاید حتی باور نکنید که یک فیزیوتراپیست می تواند اختلالات تنفسی (مانند آسم) را هم بهبود ببخشد! البته کار اصلی‌ یک فیزیوتراپیست شامل پیشگیری و بازتوانی‌ می شود که بسته به شرایط بیمار تهیه و تنظیم خواهد شد. لیست خدمات ما را در بالای صفحه پیدا کنید.

بهترین زمان حضور در کلینیک فیزیوتراپی

زمان حضور و مراجعه شما به کلینیک فیزیوتراپی بسیار مهم است. درمان فیزیوتراپی مانند دیگر درمان‌ها بر اساس برنامهٔ مشخصی‌ پیش می رود و هر آسیب دیدگی پروتکل (روش و زمانبندی) مخصوص به خود را دارد. پس مهم است پس از ارجاع پزشک، شما بلافاصله و بدون معطلی به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنید و لطفا پیش از اینکه درد بد تر شود برای درمان اقدام کنید تا زمان ارجاع شما به کلینیک هم به موقع باشد. در بیماری‌های روماتیسمی، پوستی‌، عضلانی‌-اسکلتی، عصبی، آماده سازی برای عمل و بازتوانی‌ پس از عمل بار‌ها و بار‌ها ثابت شده است که مراجعه ی به موقع و پیگیری درمان تا جایی که نتایج بهبودی ثبات یابند اهمیت فراوان دارد. پس نکتهٔ مهم دیگر، پیگیری درمان و رها نکردن آن زمانیکه اندک بهبودی ای حاصل می شود می‌باشد.

قبل از مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی چه نکاتی را در نظر داشته باشیم؟

 • درد خود را به خوبی‌ بشناسید. دلایل ایجاد کنندهٔ درد، زمان‌هایی که درد شروع می شود و پایان می یابد، از کی‌ درد شروع شده، سابقهٔ بیماری خاص، شکستگی یا عمل جراحی در گذشته را به فیزیوتراپیست خود گزارش دهید. پس مهم است که درد خود و مسائل مربوط به آن را بشناسید و در انتقال آنها به درمانگر دقیق و واضح باشید.
 • لطفا لباس مناسب بپوشید. از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید. چرا که خیلی‌ از اوقات برای اعمال درمانهای دستی‌، استفاده از مدالیته های الکتروتراپی و ورزش کردن بدن شما نیاز به تحرک و آزادی کافی‌ دارد. پس زیاد سخت نگیرید چون هدف آزادی، راحتی‌ و بهبودی شما است!
 • در وقت مقرر در کلینیک باشید تا از تداخل زمانی‌ با دیگر مراجعین پیشگیری شود.
 • با فیزیوتراپیست خود احساس راحتی‌ کنید و نکاتی‌ را که لازم می‌بینید با او در میان بگذارید. در درمان خبری از خجالت و شرمساری نیست، مهم است که فیزیوتراپیست شما از نکات مهم و جنبه های مختلف سلامتی‌ شما خبر داشته باشد.
 • و البته مهم تر از همه در نظر داشته باشید که فیزیوتراپی در گروه درمان های غیر تهاجمی قرار دارد، پس این امکان هم وجود دارد که (بسته به بیمار و بیماری) در زمان ۱ یا ۲ جلسه، نتایج درمانی ظاهر نشوند، اما مسلما درمانگر شما هدف مشخصی‌ را دنبال می‌کند که خود او هم بیش از هر شخص دیگری دوست دارد شاهد بهبودی و سلامت شما باشد.

چگونه بهترین کلینیک فیزیوتراپی را انتخاب کنیم؟

یکی‌ از راه‌های پیدا کردن کلینیکی مطمئن پرسش از پزشک معالج است. اما گاهی هم اتفاق می‌‌افتاد که پزشک اطلاع دقیقی‌ نداشته باشد. شاید دوستان یا اعضای خانواده تان هم که پیش از این تجربه فیزیوتراپی دارند بتوانند شما را یاری دهند. مهم تر از آن با توجه به گستردگی رشتهٔ فیزیوتراپی، هر کلینیک در زمینهٔ خاصی‌ فعالیت کند. شما می توانید با مراجعه به درگاه‌های اینترنتی کلینیک‌های متفاوت، از سبک ارائه و نوع خدمات ایشان اطلاعات بیشتری کسب کنید، و چنانچه امکان پذیر باشد طی یک مکالمهٔ تلفنی سوالات خود را مطرح کنید. اما شاید بهترین راه برای انتخاب یک کلینیک خوب، مراجعه حضوری و بازدید از کلینیک باشد. هیچ مشکلی‌ ندارد که با حضور در کلینیک و درخواست برای بازدید از امکانات از پروسهٔ درمان خود اطمینان حاصل کنید. چنانچه پرسشی در مورد مهارت‌های بخصوص فیزیوتراپیست در زمینهٔ خاصی‌ دارید بدون هیچ خجالتی از او بپرسید.
این نکته راه هم در نظر داشته باشید که انتخاب یک کلینیک نزدیک به محل کار یا زندگی‌ در زمان رفت و آمد و هزینه‌های شما بسیار صرفه جویی خواهد کرد.
به صورت مختصر می توان گفت که یک کلینیک خوب فیزیوتراپی از انواع روش های درمانی همانند درمان های دستی، الکتروتراپی (دستگاه های فیزیوتراپی)، لیزر درمانی و ورزش درمانی برای درمان بیماران استفاده می کند.
کلینیک دکتر راستگو با بهر گیری از بهترین امکانات و نیروی متخصص، توانا و سرشناس، شما را در درمان و بهبودی کامل یاری می‌کند.

دریافت نوبت فیزیوتراپی

دریافت نوبت اینترنتی

تماس با کلینیک فیزیوتراپی دکتر راستگو

قیطریه، انتهای بلوار اندرزگو، خیابان برادران سلیمانی غربی، پلاک 122، ساختمان پزشکان حکیم، طبقه 2 واحد 10

02122398250

ساعات کاری کلینیک

 • شنبه : 7:00 - 18:00
 • یکشنبه: 7:00 - 18:00
 • دوشنبه : 7:00 - 18:00
 • سه شنبه: 7:00 - 18:00
 • چهارشنبه: 7:00 - 18:00
 • پنج شنبه: 7:00 - 16:00
کلینیک فیزیوتراپی دکتر مریم راستگو

همه ما فیزیوتراپی را با مجموعه‌ای از دستگاه‌های مختلف، انجام انواع خاصی از حرکات ورزشی و درمان‌های دستی (manual therapy) می‌شناسیم. فیزیوتراپی همانطور که از نامش پیداست (فیزیو+تراپی)؛ به طور کلی نوعی درمان فیزیکی است، که با یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های بدن، یعنی حرکت سروکار دارد. فیزیوتراپی شامل درمان‌های متفاوتی استکه می‌توانیم به الکتروتراپی (electro therapy) ورزش درمانی یا تمرین درمانی (exercise therapy) ،درمان‌های دستی (manual therapy) ،سوزن خشک (dry needling) و نواربندی عضلانی (taping) ،اشاره کنیم. انجام تمامی این روش‌ها برای بهبود حال مراجعین مثل،‌ ورزشکاران (برای بازگشت به دوران سلامتی و ورزشی حرفه‌ای)،‌ سالمندان و کسانیکه عمل جراحی ارتوپدی داشته‌اند انجام می‌شود؛ فیزیوتراپی در بعضی از موارد می‌تواند پس از آسیب دیدگی از انجام عمل جراحی جلوگیری کند.

ماموریت ما این است که اطمینان حاصل کنیم همه بیماران بهترین روش فیزیوتراپی را برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن دریافت میکنند.